W pierwszej kolejności sprawdź czy nie zmieniałeś hasła do konta e-mail, które jest odpowiedzialne za wysyłanie poczty e-mail w Twoim sklepie internetowym. Jeśli ustawienia hasła i serwera SMTP są prawidłowe, to wysyłanie wiadomości testowej powinno odbyć się bez problemu. Aby to sprawdzić zrób według poniższej instrukcji.

 

1. W panelu administracyjnym sklepu przejdź do menu Konfiguracja > Ustawienia podstawowe > E-mail i kliknij kopertę przy pozycji Wyślij wiadomość testową.

 

2. Podczas testu wychodzącej wiadomości może pojawić się następujący błąd:

 

 

3. Kliknij w przycisk Edytuj przy pozycji Port  i zamiast 587 wpisz wartość 465.

 

 

 

 

 

Jeśli nadal występuje problem, to upewnij się czy hasło do tej skrzynki pocztowej jest tutaj wpisane prawidłowo. Wprowadź prawidłowe hasło i wyślij wiadomość testową ponownie.

 

 

 

Uwaga!
Jeżeli korzystasz z poczty w domenie sklepu lub strony za pomocą programu pocztowego, na przykład Mozilla Thunderbird lub Outlook Express, należy również zmienić port SMTP z 587 na 465 w ustawieniach poczty wychodzącej programu, ponieważ obecnie wszystkie nasze serwery posiadają już certyfikaty SSL, więc żaden z programów pocztowych nie będzie zgłaszał problemów z wyjątkami bezpieczeństwa. W opcjach uwierzytelniania poczty wychodzącej należy dodatkowo wybrać metodę TLS/SSL oraz wysyłanie zaszyfrowanego hasła.

 

 

Czy ta informacja była pomocna? 0 Klienci ocenili te informacje jako pomocne (0 Głosów)